»So predvsem osnovana na tem, da v telo vnesemo genski zapis za virusne proteine. Torej, da ni treba izolirati in inaktivirati virusa. Tako da telo v bistvu čuti, kot da je okuženo z virusom, in začne – brez stranskih učinkov okužbe z virusom – proizvajati ta protitelesa.«
»Preliminarni rezultati so obetavni. Naši sodelavci v Avstraliji so za zdaj pripravili prvo generacijo teh virusnih vektorjev in jih stestirali na Urbanovih matičnih celicah ter pokazali, da se res protein normalno izraža.«
»Ta virus je drugačen, ker ima zelo dolg genetski zapis, v tem genetskem zapisu, ko se prepisuje v proteine našega telesa, prihaja do spremenljivosti, variabilnosti in nepravilnosti, se pravi nastajajo različni proteini, ki so lahko deloma navzkrižni tudi z našimi človeškimi proteini.«
»Vemo, da zelo močna reagirajo na antigene, virusni protein, ki sproži nastanke protiteles.«
»Pri tem cepivu gre za S-protein, klasični virusni delec, ki je bil narejen v biofementorju. Vsa preostala cepiva, predvsem Valneva, so klasična cepiva.«
»Ta raziskava pa je na velikem vzorcu bolnikov z različnimi boleznimi pokazala, da lahko varnost zdravljenja dejansko izboljšamo s prilagajanjem zdravil genski sliki posameznika.«
»Tehnologija omogoča, da se RNA-molekula, ki ima zapis za virusni protein, umesti direktno v sistem nastanka tudi naših proteinov. RNA-cepiva ne prehajajo v jedro in nimajo nobenega vpliva na človeški genom.«
»Zaradi dvojne mutacije na ključnem delu koničastega proteina virusa lahko virus uide imunskemu sistemu, zaradi česar je ta bolj nalezljiv.«
»V adenovirus (Adeno26, ki je nenevaren virus, ki bi človeku lahko povzročil prehlad, a je tako narejeno, da ne gre za razširitev virusa, je samo nosilec) je vstavljen protein S.«
»Ima enak način delovanja kot Zolgensma. Je najdlje v razvoju in so jo testirali na Urbanovih celicah ter ugotovili, da se izloča protein, kar bi mu rešilo težavo. Zdravilo je zdaj treba testirati na različnih modelih.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju